Gėris užkrečiamas

Šiandien teko sudalyvauti blaivybės klubo atidaryme N. Akmenėje. Daug buvo visokių baimių ir nuogastavimų. Daug maldų. Ir štai pagaliau jis gimė. Galima galvoti, kad tai eilinis įvykis. Tačiau… Būnant ten, jautėsi tokia šiluma ir atvirumas žmonių, kurie eina nelengvu blaivėjimo keliu, kad nebebuvo įmanoma sulaikyti ašarų. Džiaugsmo ašarų. Kai žmonės prisipažįsta, kad yra alkoholikai, ir prisipažįsta ne dėl akių, o dėl savęs. Kai jie pasiryžta naujam gyvenimui. Iš tiesų man nei kiek negėda savo ašarų. Gėris plinta. Jis irgi užkrečiamas. Gal kiek sunkiau negu blogis, tačiau jis yra daug stipresnis, kaip stipresnis gali būti tik krantas už jūrą.

Mokykla

Įdomu yra mokytis. Bėgant metams supratau, kad žinių turėjimas nieko nereiškia. Kai Viešpats pasikvietė Apaštalus, jis niekaip nesutiko, kad jie šiek tiek pagerintų, arba visiškai ištobulintų žvejybos įgūdžius ir įrankius. Išmoktų naujų žvejybos triukų, įgytų žuvavimo žinių ir t.t. Manau, kad tai jie buvo išmokę ir įvaldę nuo vaikystės. Pasiūlymas kardinaliai keisti supratimą apie gyvenimą, arba kitaip, įstojimas į aukštąją žvejybos mokyklą buvo toks viliojantis ir tiek netikėtas, kad jie viską metė ir nuėjo su Nepažįstamuoju. Kaip turi pasikeisti žvejo mąstymas, kad jis suvoktų – gerai yra žvejoti žuvis, bet nepalyginti geriau yra žvejoti Žmones. O čia jau reikia mokytis. Ir mokytis ne iš vadovėlių. Mokytis tiesiogiai, arba kaip dabar madinga sakyti – online. Šiose pamokose pažymiai rašomi mažų mažiausia guzais, o dažniausiai krauju. Ir kaip gi kitaip išmoksi mylėti atsitrenkdamas į abejingumo sienas, persipjaudamas pirštus į cinizmo ašmenis, susižalodamas kojas į paniekinimo grumstus. Taigi eikiva į mokyklą!

Pavasaris

Atrodo, kad jis niekada neateis. Jau kovo pabaiga. Jau kovai parskrido ir maklinėja ant įšalusios žemės netikėdami, kak sliekai negali prasimušti į paviršių. Jau kūnas kiekvieną rytmetį matydamas pro langą saulės nuauksintus medžius tiesiog nieko kito ir nebesitiki kaip tik dešimties laipsnių šilumos. Bet….. Bet noriu pasakyti, kad pavasaris ateis. Nes jis yra mūsų širdyse. Ir kaip nuostabu jį sutikti blaivam.